Dołącz do czytelników
Brak wyników

Na czasie

15 listopada 2022

NR 12 (Listopad 2022)

Silne marki na trudne czasy – finał XVI edycji Superbrands Polska

0 583

Superbrands Polska 21 września 2022 r. po raz 16. nagrodziło najsilniejsze marki na krajowym rynku. Nagrodę Honorową, przyznawaną osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do budowy pozytywnego wizerunku Polski, otrzymała Adriana Porowska.

Przedstawiciele 26 marek odebrali w Warszawie statuetki Superbrands Polska oraz Business Superbrands Polska. To unikatowe na rynku wyróżnienia, przyznawane za wieloletnią konsekwentną pracę na rzecz budowy silnej marki – takiej, która oferuje użytkownikom istotne korzyści materialne i emocjonalne, wykraczające poza te dostarczane przez konkurencję, oraz pewność, że mają do czynienia z najlepszą ofertą w kategorii.
Organizacja działa na świecie od 1994 r., projekt ma swoje lokalne edycje w 90 krajach. W Polsce jest obecna od 17 lat, a badanie, stanowiące podstawę dla przyznania tytułu, jest największym konsumenckim sondażem siły i wizerunku marek.
Za realizację badania odpowiada instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. Raz na dwa lata grupa 3000 respondentów poddaje weryfikacji 2000 marek pogrupowanych w ponad 100 kategoriach. Wyniki sondażu są konfrontowane z opinią Rady Marek – stałego grona doradczego Superbrands, złożonego w tym roku z 40 ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie marketingu, badań, strategii, brandingu, reklamy i PR. Udział w procesie certyfikacji jest całkowicie bezpłatny.
Najsilniejsze marki biznesowe wybierane są w oparciu o kryteria jakości produktów lub usług, relacji B2B, innowacyjności oraz działań z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Decydujący głos w tym wyborze mają eksperci Konfederacji Lewiatan – najbardziej wpływowej polskiej organizacji biznesowej reprezentującej interesy pracodawców.
 

POLECAMY


W 2022 r. w gronie laureatów Superbrands znalazły się: AMS, Apart, CIECH Sarzyna, Cisowianka, CityFit, DPD, Drutex, GRUPA ENEL-MED, Eneris, Europejski Fundusz Leasingowy, Felix, „Forbes”, Gazeta.pl, Herbalife Nutrition, Lancerto, Nationale Nederlanden, Onet, Piątnica, Przysnacki, Rossmann, Saatchi & Saatchi, Sodexo, Thermomix, Tork, UNIQA oraz Wirtualna Polska.
– Tegoroczna edycja projektu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potwierdziła, że silne marki są nam potrzebne – mówiła podczas gali Nina Kowalewska-Motlik, Prezeska Zarządu New Communications, partnera Superbrands w Polsce. – Potrzebujemy marek, które w niepewnych warunkach mają wiedzę i zasoby, by trwać, szukać rozwiązań i znajdować je. Marek, które inspirują i dają przykład zaangażowania oraz takich, które potrafią zrezygnować z tego, co opłacalne, na rzecz tego, co jest dobre dla świata i ludzi.
Historie sukcesu nagrodzonych marek, uzupełnione o artykuły ekspertów poświęcone w tym roku przede wszystkim niespodziewanym wyzwaniom współczesności, które wpływają na myślenie o markach, ich działania i wybory użytkowników, trafiły do Albumu Superbrands. Publikacja, nazywana na świecie „Biblią brandingu”, będzie dostępna dla czytelników w listopadzie.
Ważne wydarzenia 2022 roku wpłynęły na charakter tegorocznej edycji projektu, której wiodącym tematem stało się „człowieczeństwo”, oraz na wybór laureatki Nagrody Honorowej. Na grono dotychczasowych nagrodzonych złożyły się postaci, których nazwiska i dorobek są powszechnie znane, a one same – stale obecne w krajowym i międzynarodowym dyskursie. Znaleźli się wśród nich politycy, sportowcy, artyści i społecznicy, m.in. były prezydent Lech Wałęsa, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek; były premier i minister finansów Leszek Balcerowicz, Jerzy Owsiak i WOŚP, Janina Ochojska, Agnieszka Radwańska i Robert Lewandowski, Paweł Pawlikowski, Krzysztof Penderecki czy Marian Turski.
Rok 2022 i doświadczenia związane z toczącą się wojną w Ukrainie, a w szczególności niebywałe i bezprecedensowe zaangażowan...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy